Spotkanie Wigilijne dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, uczniów nauczanych indywidualnie, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum - 15.12.2016r.

16 grudnia 2016

W dniu 15 grudnia 2016 roku odbyło się w naszym Ośrodku Spotkanie Wigilijne zorganizowane dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, uczniów nauczanych indywidualnie, uczniów Szkoły Podstawowej, uczniów klasy IGU Gimnazjum oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Spotkanie wigilijne miało na celu kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, wprowadzenie uczestników spotkania w świąteczny nastrój, wzmacnianie więzi międzypokoleniowej, integrowanie środowiska rodzinnego ze szkolnym.

Na wstępie uczniowie Ośrodka w Broninie zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie jasełkowe pt "Boże Dziecię witaj nam". Uczniowie swoim występem wprowadzili nas w atmosferę duchowego przeżywania Bożego Narodzenia. Podczas jasełek dzieci i młodzież ze szkół: Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Szkoły Zawodowej zaprezentowali się przed rodzicami, rodzeństwem i nauczycielami ujawniając swoje aktorskie talenty. Udany występ młodych aktorów zebrani goście nagrodzili gromkimi brawami.

Przedstawienie jasełkowe przygotowane zostało pod kierunkiem Pań: Doroty Grochowskiej, Justyny Smulczyńskiej, Małgorzaty Władnej i Ilony Durnaś.

Po przedstawieniu dyrektor Ośrodka Pan Wiesław Waga złożył wszystkim zgromadzonym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było spotkanie ze Świętym Mikołajem i wręczenie uczniom prezentów ufundowanych przez Stowarzyszenie "Daj Dziecku Nadzieję".

Po emocjonujących przeżyciach związanych z wizytą Św. Mikołaja odbyła się kolacja wigilijna zakończona wspólnym kolędowaniem.

Spotkanie zorganizowały Panie: Agnieszka Śmiech, Anna Jabłońska, Małgorzata Tetela, Bożena Gradzik, Małgorzata Władna i Anna Zapart.

"Z okazji nadchodzących narodzin Jezusa Chrystusa pragniemy życzyć wszystkiego co najlepsze. Ciepła w sercu i w domu, magicznie spędzonego czasu. A także owocnego, szczęśliwego, pełnego miłości Nowego Roku. Niech pierwsza gwiazda na niebie przyświeca każdemu nie tylko w Boże Narodzenie".

Autor: Anna Jabłońska

• Powiększ zdjęcie Uczniowie, rodzice i nauczyciele w czasie spotkania wigilijnego