Udział w Świętokrzyskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Kielcach - 26.01.2017r.

20 lutego 2017

W dniu 26.01.2017r. odbyła się druga część Świętokrzyskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Kielcach na stoku "Stadion", gdzie uczniowie z Ośrodka w Broninie konkurowali w narciarstwie zjazdowym, narciarstwie biegowym i biegu na rakietach śnieżnych. Celem imprezy była popularyzacja sportów zimowych podczas Olimpiad Specjalnych, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i obozów w 2016 roku oraz rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w regionie świętokrzyskim i integracja ze środowiskiem.

Spośród naszych wychowanków w w/w dyscyplinach wystartowały: Joanna Gradzik, Angelika Rusek i Jowita Macias. Igrzyska, pomimo mroźnej aury, obfitowały w wiele emocji i sportowej rywalizacji. Dla zawodników Klubu "Grom" zakończyły się sukcesem i 6 medalami (1 złoty, 4 srebrne i 1 brązowy).

Szczegółowe wyniki naszych uczennic:

• narciarstwo zjazdowe: Joanna Gradzik (kl. Ia SPdP) zdobyła srebrny medal w slalomie gigancie i srebrny medal w slalomie super gigancie,
  • narciarstwo biegowe: Angelika Rusek (kl. Ia SPdP) zdobyła srebrny medal na dystansie 50m i srebrny medal na dystansie100m,
  • bieg na rakietach śnieżnych: Jowita Macias (kl. IIIa SPdP) zdobyła brązowy medal na dystansie 50m oraz złoty medal na dystansie100m.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Autor: Ilona Pyrz

• Powiększ zdjęcie Na wyciągu narciarskim