Szkolny turniej warcabowy o tytuł "Najlepszego Warcabisty i Najlepszej Warcabistki" - 23.02.2017r.

26 lutego 2017

Tegoroczny turniej odbył się dnia 23.02.2017r, a jego głównym celem była popularyzacja gry w warcaby, rozwijanie zainteresowań uczniów, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wyłonienie reprezentacji na Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Warcabach.

W turnieju wziąło udział 3 chłopców z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, 2 chłopców ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, 3 chłopców z Gimnazjum, 2 dziewczynki z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, 5 dziewczynek ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy i 1 dziewczynka z Gimnazjum.

Po przypomnieniu zasad gry w warcaby i losowaniu par turniejowych chłopców i dziewczynek rozpoczęła się gra rozgrywana systemem pucharowym.

W finale chłopców zmierzyli się: Bartosz Poczatek (kl. III ZSZ) i Szczepan Witek (kl. III A SPdP), a w finale dziewcząt zmierzyły się: Agata Grońska (kl. I ZSZ) i Sandra Świderska (kl. III A SPdP).

Tytuł "Najlepszego Warcabisty" wywalczył Szczepan Witek uczeń klasy III A SPdP, a tytuł "Najlepszej Warcabistki" wywalczyła Sandra Świderska uczennica klasy III A SPdP. Zwycięzcy otrzymali od organizatorek turnieju dyplomy "Najlepszych Warcabistów" i nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy turnieju otrzymali po symbolicznym upominku.

Turniej przebiegał w miłej, pełnej emocji atmosferze, dostarczył wiele pozytywnych wrażeń.

Autor: Ilona Pyrz, Małgorzata Władna

• Powiększ zdjęcie Nagrody dla zwycięzców