Filmowy czwartek: "MAGICZNE DRZEWO. CZERWONE KRZESŁO"

15 marca 2016

W ramach projektu edukacyjnego "Kto czyta książki ten żyje podwójnie", realizowanego w klasie VI Szkoły Podstawowej od lutego b.r. będą odbywać się cykliczne spotkania pod nazwą "Filmowy czwartek". Na każdym spotkaniu uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej oraz zainteresowani wychowankowie Ośrodka będą oglądali ekranizację wybranej książki młodzieżowej.

Celem spotkań jest rozwijanie wyobraźni dziecięcej, wspomaganie rozwoju emocjonalnego oraz dostarczanie pozytywnych przeżyć poprzez dobór odpowiednich pozycji filmowych, które uczą i bawią. Jednocześnie obraz stworzony na podstawie książki może być ciekawym obiektem porównań z samą książką.

W dniu 11.02.2016 r. odbyła się projekcja filmu "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" w reżyserii A. Maleszki, który jest jednocześnie autorem książki. Nasi wychowankowie z zapartym tchem obserwowali niesamowite przygody Tosi, Filipa i Kukiego oraz magicznego czerwonego krzesła, które spełnia wszystkie życzenia, zarówno te dobre, jak i złe… Jest to opowieść o sprawach w życiu najważniejszych, z bardzo pouczającym przesłaniem, że każdy może się zmienić w dobrego, wartościowego człowieka oraz że posiadanie dóbr materialnych wcale nie jest takie ważne jak się niektórym wydaje.

Seans filmowy zakończyliśmy przeczytaniem wybranych fragmentów z książki "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" oraz porównaniem ich z filmem. Zachęciło to uczniów do odwiedzenia  biblioteki szkolnej i wypożyczenia tej pozycji.

Autor: Anna Grosicka

• Powiększ zdjęcie Uczniowie oglądają film pt.

Uczniowie oglądają film pt. "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" w reżyserii A. Maleszki