Szczepan Witek brązowym medalistą olimpijskim - 18-24.03.2017r.

31 marca 2017

Szczepan Witek brązowym medalistą w kategorii łyżwiarstwo szybkie na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych - Austria 2017

W dniach 18-24 marca 2017r. w Austrii odbyły się Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. To największe wydarzenie sportowe 2017 roku, w którym wystartowało ponad 2700 zawodników ze 106 państw. Wśród 45 zawodników reprezentujących Polskę znalazł się Szczepan Witek - uczeń klasy III Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Broninie i członek Klubu Olimpiad Specjalnych "Grom" Busko-Zdrój.

Ruch i sport towarzyszą Szczepanowi od wczesnych lat dzieciństwa. Pogodny, uśmiechnięty, tryskający energią, zawsze chętny do podejmowania wszelkiej aktywności ruchowej. Dzięki systematycznym treningom doskonali swoją sprawność fizyczną i reprezentuje nasz Ośrodek w wielu zawodach sportowych, tj. w piłce nożnej, tenisie stołowym, pływaniu.

Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych to największe sportowe i społeczne wydarzenie. Uprawiając sport zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie jak i społecznie. Nabywają nowe umiejętności, pokonują bariery i własne słabości, stają się odważni, otwarci i pewni siebie. Dziś w Olimpiadach Specjalnych bierze udział ponad 5 milionów zawodników na całym świecie.

W tegorocznych Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii, zawodnicy startowali w pięciu konkurencjach zimowych: narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo szybkie, bieg na rakietach śnieżnych i hokej halowy. Nasz wychowanek Szczepan Witek reprezentował Polskę w dyscyplinie – łyżwiarstwo szybkie. Na dystansie 333 metrów wywalczył zaszczytne trzecie miejsce i zdobył brązowy medal olimpijski. Otrzymał również symboliczną wstążkę za udział w biegu na 500 metrów. Radość i duma z osiągniętego sukcesu jest ogromna! Systematyczna praca i wysiłek włożony w czasie treningów zaowocował miejscem na podium dla zwycięzców!

W piątek 31 marca 2017r. Szczepan uczestniczył wraz z całą Polską Reprezentacją Olimpiad Specjalnych w spotkaniu z Panią Agatą Kornhauser-Dudą - Pierwszą Damą Rzeczypospolitej Polskiej i Honorowym Patronem Olimpiad Specjalnych Polska. Celem wizyty było powitanie sportowców, którzy wrócili ze Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii 2017. Pani Prezydentowa pogratulowała zawodnikom sukcesów i 39 zdobytych medali.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego wychowanka Szczepana Witka!

Serdecznie gratulujemy!!!

Autor: Anna Jabłońska; Foto: Justyna Smulczyńska, Grzegorz Kurkowski

• Powiększ zdjęcie Szczepan wraz ze zdobytym medalem

Szczepan wraz ze zdobytym medalem