Filmowy czwartek: "CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY"

17 marca 2016

W dniu 10.03.2016 r. odbyło się spotkanie z bohaterami filmu "Charlie i fabryka czekolady" w reżyserii T. Burtona. Jest to ekranizacja książki pod tym samym tytułem autorstwa R. Dahla.

Celem zajęć jest porównanie utworu literackiego z fragmentami filmu, wskazanie podobieństw i różnic między tekstem źródłowym, a ekranizacją oraz omówienie ich.

Zarówno film jak i książka niosą ze sobą ważne przesłanie, pozwalają na zrozumienie tego, jakie wartości są w życiu najważniejsze. Jest to lektura zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Uczniowie dzięki przystępnemu językowi i ciekawej fabule przeżyli niezapomnianą przygodę. Zrozumieli, że ludzie, którzy tak jak Charlie są skromni i nie robią wokół siebie zbędnego szumu, są bardziej wartościowi i szlachetni niż tacy, których prototyp stanowią rozwrzeszczeni rówieśnicy chłopca. Dla dorosłych jest to prawdziwa chwila zadumy nad tym co stanowi sens życia. Gonitwa za pieniędzmi powinna zejść na plan dalszy, bo to miłość jest w życiu człowieka najważniejsza i to dzięki niej, tak jak w rodzinie Bucketów, można przetrwać najtrudniejsze chwile. Ważne jest również to, by tak jak pan Wonka, każdy z nas umiał odnaleźć w sobie coś z dziecka i choć na chwilę zapomnieć o wszelkich ograniczeniach.

Autor: Anna Grosicka

• Powiększ zdjęcie Uczniowie oglądają film pt.

Uczniowie oglądają film pt. "CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY" w reżyserii T. Burtona

• Powiększ zdjęcie Uczniowie czytają fragmenty książki pt.

Uczniowie czytają fragmenty książki pt. "CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY" autorstwa R. Dahla

• Powiększ zdjęcie Uczniowie czytają fragmenty książki pt.

• Powiększ zdjęcie Książka pt.

Książka pt. "CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY" autorstwa R. Dahla