Wycieczka do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju - 05.04.2017r.

27 kwietnia 2017

Dnia 5 kwietnia 2017 roku uczniowie I klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięli udział w wycieczce do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju, której głównym celem był udział w projekcji dokumentu fabularyzowanego pt. "Bitwa pod Rząbcem".

Pokaz filmu poprzedzony został spotkaniem z historykiem kieleckiej delegatury IPN-u Panem Leszkiem Bukowskim. Po obejrzeniu filmu nasi uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o bratobójczej bitwie partyzanckiej, stoczonej w dniu 8 września 1944 roku w lesie pod Rząbcem, pomiędzy oddziałami Narodowych Sił Zbrojnych a oddziałem Armii Ludowej i grupą radzieckich skoczków spadochronowych.

Na zakończenie nasi podopieczni zwiedzili budynek biblioteki i poznali jej wybrane pomieszczenia - m.in. czytelnię oraz wypożyczalnię.

Autor: Agnieszka Gronostaj

• Powiększ zdjęcie W czasie prelekcji