Spotkanie Wigilijne - 14.12.2017r.

17 grudnia 2017

Spotkanie Wigilijne dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, uczniów nauczanych indywidualnie, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

"W ten świąteczny dzień niech Was błogosławi Bóg,
niech da szczęście by znów każdy cieszyć się mógł!"

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Tradycją naszego Ośrodka jest coroczne Spotkanie Wigilijne organizowane dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, uczniów nauczanych indywidualnie, uczniów Szkoły Podstawowej, uczniów Gimnazjum oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku - 14 grudnia 2017 roku przybyli goście po raz kolejny mogli przeżyć historię Bożego Narodzenia.

Piękna scenografia oraz Jasełka przygotowane pod kierunkiem katechetki Pani Moniki Zych i nauczycieli wprowadziły zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Dzieci w przepięknie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Dzieciątka Jezus. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Całość jasełek przeplatana była pastorałkami i kolędami.

Po zakończonym przedstawieniu Dyrektor Pan Wiesław Waga podziękował małym aktorom oraz złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Spotkanie Wigilijne przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Na świątecznie przygotowanych stołach nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw. Ten niezwykły dzień na zawsze zapisał się w pamięci wszystkich uczestników.

Spotkanie zorganizowalły Pane: Anna Jabłońska, Agnieszka Śmiech, Małgorzata Tetela, Anna Zapart, Bożena Gradzik, Marzena Wesołowska, Magdalena Lechowska-Brych oraz Pan Wojciech Rzymkiewicz.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć, aby tegoroczne Święta przyniosły wiele pięknych chwil w gronie rodziny oraz bliskich, wypełnionych atmosferą miłości i serdeczności. Niech tajemnica Narodzenia Pana wzbogaci łaską, napełni pokojem i radością, a blaskiem swym niech oświeca wszystkie dni nadchodzącego Nowego 2018 Roku.

Autor: Agnieszka Śmiech, Bożena Gradzik; Foto: A. Śmiech