Bądźmy bezpieczni w Internecie - warsztaty dla uczniów dotyczące zagrożeń w Sieci - 13.12.2017r.

17 grudnia 2017

W dniu 13.12.2017r. odbyły się pierwsze warsztaty dla uczniów, z planowanego cyklu spotkań, dotyczące zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci i młodzież z Internetu, telefonów komórkowych oraz innych nowych technologii. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zagrożeniami świata wirtualnego oraz sposobami radzenia sobie z nimi.

Zaprezentowane zostały trzy kreskówki z serii "Owce w sieci", w których poruszona została problematyka zagrożeń internetowych takich jak: wyłudzanie danych osobowych, wykorzystywanie fotografii i nagrań wideo, niebezpieczne kontakty z osobami poznanymi przez Internet. Po obejrzeniu każdej z bajek rozmawiano na temat danego zagrożenia, uczniowie wypowiadali się na temat tego, jaki morał płynie z bajki. Omówiono sposoby właściwego zachowania się w podobnych sytuacjach. W drugiej części spotkania uczniowie w grupach układali z rozsypanek wyrazowych zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Stworzono Kodeks Bezpiecznego Internetu i omówiono poszczególne zasady. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Autor: Dagmara Praszkiewicz, Arleta Sadło-Paterek; Foto: D. Praszkiewicz

• Powiększ zdjęcie Pokaz filmu