"Wieczorne czytanie" - podsumowanie cyklu spotkań - 08.02.2018r.

5 marca 2018

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa podczas realizacji projektu pt. "Magia czytania" uczniowie naszego Ośrodka zorganizowali przy wsparciu nauczycieli cykl spotkań pod nazwą "Wieczorne czytanie". Naszą przewodnią książką był "Dziennik cwaniaczka" autorstwa Jeffa Kinneya.

Na pierwszym spotkaniu poznaliśmy głównego bohatera tej książki - Grega Heffleya, jego rodzinę, przyjaciół oraz śmieszne przygody. Greg, rzucony przez los do gimnazjum, opisuje w swym dzienniku codzienne zmagania ze szkolną rzeczywistością. Podczas kolejnych spotkań obejrzeliśmy ekranizację przygód Grega, która była połączeniem standardowego filmu oraz filmu animowanego. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Ewa Marciniec - dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju, która czytała fragmenty książki oraz wręczyła naszym wychowankom upominki. Serię spotkań zakończyliśmy wykonaniem okładek do naszych dzienników.

Cykl spotkań "Wieczorne czytanie" i został zakończony w dniu 08.02.2018r. Podczas organizacji "Wieczornego czytania" uczniów wspomagali: A. Grosicka, A. Szczubiał, A.Łukasik.

Autor: Anna Grosicka; Foto: Anna Grosicka, Anita Szczubiał

• Powiększ zdjęcie Czytanie