Turniej o tytuł "Najlepszego Warcabisty i Najlepszej Warcabistki" - 13.03.2018r.

17 marca 2018

W dniu 13.03.2018r. odbył się Turniej o tytuł "Najlepszego Warcabisty i Najlepszej Warcabistki". Głównym celem turnieju była popularyzacja gry w warcaby, rozwijanie zainteresowań uczniów, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wyłonienie reprezentacji na Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Warcabach.

Turniej od dawna cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród młodzieży naszego Ośrodka, a liczba uczestników wzrasta z roku na rok. W tym roku miłym zaskoczeniem był udział w turnieju dzieci ze Szkoły Podstawowej.

W turnieju wzięli udział:

• w kategorii chłopcy starsi - 8 chłopców (2 uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia, 1 uczeń z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, 4 uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, 1 uczeń z Gimnazjum),
  • w kategorii chłopcy młodsi - 3 chłopców (3 uczniów ze Szkoły Podstawowej),
  • 7 dziewczynek (1 uczennica z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, 5 uczennic ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy i 1 uczennica z Gimnazjum).

Po przypomnieniu zasad gry w warcaby rozpoczął się Turniej o tytuł "Najlepszego Warcabisty i Najlepszej Warcabistki" rozgrywany systemem "każdy z każdym".

Ostatecznie tytuł "Najlepszej Warcabistki" zdobyła Barbara Bielecka - uczennica kl. II Gimnazjum, natomiast tytuły "Najlepszego Warcabisty" w kategorii "chłopcy młodsi" wywalczył Sebastian Niżnik - uczeń kl. II Szkoły Podstawowej, a w kategorii "chłopcy starsi" wywalczył Dominik Pietrzyk - uczeń kl. III ZSZ. Zwycięzcy otrzymali od organizatorek turnieju dyplomy "Najlepszych Warcabistów" i nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy turnieju otrzymali po symbolicznym upominku.

Turniej przebiegał w miłej, pełnej emocji atmosferze, dostarczył wiele pozytywnych wrażeń.

Autor: Ilona Pyrz; Foto: Małgorzata Władna