Przegląd Pieśni Patriotycznej - 05.06.2018r.

7 czerwca 2018

W dniu 5 czerwca w naszym Ośrodku odbył się "Przegląd Pieśni Patriotycznej", w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pieśni patriotyczne mają swoje miejsce w historii naszej Ojczyzny. Towarzyszyły nam w chwilach wielkich zwycięstw i bolesnych klęsk, momentów podniosłych i tragicznych. Przekazywane z pokolenia na pokolenie stanowią o naszej tożsamości, ciągłości naszej tradycji. Podczas przeglądu uczniowie zaprezentowali wybrane pieśni, wśród których znalazły się m.in.: "Wojenko, wojenko…", "O mój rozmarynie", "My, pierwsza brygada", "Rozkwitały pąki białych róż" oraz wiele innych pięknych utworów. Ogromne podziękowania należą się wszystkim naszym artystom, którzy przygotowywali się do występu i zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed publicznością. Byli wśród nich uczniowie klasy I,II,III,IV,V Szkoły Podstawowej, klasy Ia oraz IIa Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz uczennica klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Słowa podziękowania należą się również naszej publiczności, za wspólny śpiew oraz podniosłą atmosferę podczas występów.

Autor: A. Łukasik, I. Szymczyk, I.Sobik; Foto: J.Smulczyńska

• Powiększ zdjęcie Prezentacja uczestników