Nowoczesny konkurs "MÓJ DRUGI DOM" - 09.01.2018r.

12 stycznia 2019

NOWOCZESNY KONKURS W FORMIE QUIZU KAHOOT W OŚRODKU SZKONO-WYCHOWAWCZYM W BRONINIE!

We wrześniu w roku szkolnym 2018/2019 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie obchodził  40-lecie swojej działalności. Chcąc przybliżyć uczniom najważniejsze wydarzenia z historii Ośrodka oraz te wydarzenia, którymi żyjemy w Ośrodku na co dzień, 9 stycznia 2019r. zorganizowaliśmy wyjątkowy KONKURS WIEDZY O OŚRODKU w oparciu o nowoczesną platformę internetową jaką jest KAHOOT.

Kahoot! Jest innowacyjnym narzędziem edukacyjnym, które ułatwia tworzenie, udostępnianie i odtwarzanie zabawnych gier edukacyjnych i quizów w ciągu kilku minut. Na pytania uczniowie mogą odpowiadać na różnych urządzeniach tj. komputer, tablet czy smartfon. Kahoot! Jest dostępny jest również w formie aplikacji.

Konkurs – quiz online uczniowie przeżywali pod nazwą "MÓJ DRUGI DOM". Brało w nim udział 20 uczniów z różnych szkół podzielonych na 4 mieszane grupy: ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz ze szkół średnich. Uczestnicy odpowiadali na pytania na laptopach i smartfonach. Każde pytanie było na czas, dlatego też z każdym pytaniem atmosfera podczas konkursu stawała się coraz bardziej pełna emocji, zdrowej rywalizacji i radości.  Reszta uczniów towarzysząca naszemu quizowi kibicowała i obdarzała uczestników konkursu gromkimi brawami.

Po udzieleniu odpowiedzi na ostatnie pytanie na ekranie pojawiło się podium zwycięzców.  Wszyscy uczestnicy począwszy od IV miejsca aż do I miejsca otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczał Dyrektor Ośrodka Pan Wiesław Waga.

Konkurs w formie quizu KAHOOT był dla nas nową przygodą. Uczestnicy doświadczyli jak w nowoczesny, przystępny i ciekawy dla nich sposób można się wspaniale bawić oraz wiele nauczyć.

Organizatorzy quizu: Monika Zych i Ewelina Wiśniewska.

Autor: Monika Zych, Ewelina Wiśniewska; Foto: Justyna Smulczyńska