"Dobre maniery łamią bariery" - styczeń 2019

1 lutego 2019

W minionym półroczu w naszym Ośrodku odbyły się spotkania w ramach programu "Dobre maniery łamią bariery". Miały charakter warsztatów, realizowanych w poszczególnych klasach Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Savoir vivre jest nieodzownym elementem naszego życia. Koniecznym do tego, aby żyło nam się lepiej. To dobre wychowanie czyni z nas kulturalnych ludzi, budzących sympatię i szacunek. W czym tkwi istota savoir vivre? Najprościej rzecz ujmując, na obcowaniu z ludźmi w sposób kulturalny.

Takie właśnie zasady utrwalali uczniowie w trakcie warsztatów. Postawiono przed nimi pouczające i zarazem emocjonujące zadania, które z zapałem realizowali. Ostatnim, jakie im zaproponowano było wylosowanie koperty ze zwrotem grzecznościowym, z użyciem którego należało ułożyć krótki wiersz. Młodzież chętnie ze sobą współpracowała, ochoczo i ambitnie angażowała się we wszystkie aktywności.

Niebawem zapraszamy w kolejną „kulturalną” podróż…

Autor: Aleksandra Łukasik; Foto: Aleksandra Łukasik