Bierzemy udział w Dniu Bezpiecznego Internetu! - 05.02.2019r.

9 lutego 2019

Nasz Ośrodek włączył się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Akcja ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 odbył się 5 lutego 2019 r. pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!". Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu nasi uczniowi spotkali się z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju - Panią Justyną Konopką. Na spotkaniu została poruszona tematyka bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zjawisko cyberprzemocy. Prowadząca przypomniała o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Ostrzegała uczniów przed nieprzemyślanym udostępnianiem w Sieci swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Uświadomiła uczniom, że aktywność na portalach społecznościowych regulują określone zasady i regulaminy, m.in. nie można publikować zdjęć innej osoby bez jej zgody. Podkreśliła, że w Internecie nie ma anonimowości oraz zwróciła uwagę na fakt, że "w Internecie nic nie ginie". Omówiono jak bezpiecznie nawiązywać relacje z osobami poznanymi w wirtualnym świecie. Pani Justyna zachęcała uczniów do tego, by w sytuacji doświadczenia niebezpieczeństwa w Sieci szukali wsparcia u bliskich - porozmawiali z rodzicami lub inną zaufaną osobą.

Po spotkaniu wszyscy uczniowie otrzymali plakietki "Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 - Biorę udział", które przyczyniły się do dalszych rozmów o bezpieczeństwie w wirtualnym świecie oraz promocji założeń DBI.

Autor: Barbara Foryś, Krzysztofa Nowak; Foto: Krzysztofa Nowak

• Powiększ zdjęcie plakat