Praktyki wspomagane dla uczniów SSPdP - marzec 2019

11 marca 2019

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy II b i III b Szkoły Przysposabiającej do Pracy poszerzają swoją wiedzę i umiejętności podczas praktyk wspomaganych, zorganizowanych przez szkołę w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Praktyki wspomagane pozwalają uczniom sprawdzić swoje umiejętności w naturalnych warunkach zakładu pracy podczas wykonywania pracy na konkretnym stanowisku pracy. Uczniowie wykonują prace na stanowisku magazynowym lub jako pomoc ogrodnika i pomoc osoby sprzątającej.

Taka forma nauki umożliwia młodzieży zdobycie nowych kompetencji społecznych, pozwalających kreować pozytywny obraz samego siebie. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podchodzą do udziału w praktykach. Dokładnie i starannie wykonują powierzone im obowiązki. Daje się zauważyć, że praca dostarcza im olbrzymiej satysfakcji. W szkole chętnie dzielą się swoimi przeżyciami z innymi uczniami, co świadczy o tym, że jest to ważny aspekt ich życia. Czują się potrzebni, akceptowani i doceniani. Praktyki wspomagane umożliwiają uczniom sprawdzenie swoich praktycznych umiejętności w naturalnych warunkach pracy. Pomagają poszerzyć wiedzę na temat miejsc, gdzie w przyszłości mogliby znaleźć zatrudnienie.

Autor: Aneta Poniewierska, Edyta Solarska; Foto: Aneta Poniewierska, Edyta Solarska