Wielkanocna Zbiórka Żywności - 05-06.04.2019r.

10 kwietnia 2019
"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz" (autor nieznany)

Wyjątkowi wolontariusze z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie

W dniach 5-6 kwietnia 2019 roku uczniowie, nauczyciele Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie przyłączyli się do akcji "Wielkanocna Zbiórka Żywności" przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju.

Dzielna grupa naszych wolontariuszy w ramach wolontariatu włączyła się w zbiórkę żywności kolejny już raz. Ideą zbiórki było zachęcanie przez wolontariuszy-uczniów, klientów wybranego sklepu do zakupu i bezpłatnego przekazania na rzecz osób najbardziej potrzebujących trwałej żywności np. oleju, makaronu, konserw, cukru, ryżu czy słodyczy. Zebrane artykuły spożywcze trafiają do najuboższych rodzin. Pomoc żywnościowa przekazywana jest rodzinom wielodzietnym, osobom żyjącym w ubóstwie, chorym czy samotnym. Dzięki zbiórkom żywności możliwe jest pozyskanie pełnowartościowej żywności ale i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy ubóstwa i niedożywienia oraz promocja idei wolontariatu.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych wolontariuszy-uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem, szczerością i radością uczestniczyli w zbiórce żywności. Na ogromne podziękowania i wyróżnienie zasługują wolontariusze: Anna, Gabriela, Agata, Joanna, Sylwia, Kacper, Karol, Klaudia, Jakub, Filip, Patrycja, Angelika, Barbara, Krystian. Ich autentyczność zaowocowała tym, że klienci sklepu Biedronka przyłączali się do akcji wkładając do koszyków w/w produkty, dzięki czemu koszyki zapełniały się błyskawicznie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy są przykładem do naśladowania nie tylko dla całej społeczności szkolnej naszego Ośrodka, ale również dla wszystkich uczniów szkół z naszej gminy i powiatu.

Wyrazy szacunku i uznania należą się również naszym wspaniałym rodzicom - państwu Annie, Jackowi. F, państwu Dagmarze, Mariuszowi. Ś, którzy przyłączyli się do zbiórki żywności kupując produkty spożywcze, dając tym samych piękny przykład do naśladowania naszym uczniom.

Na ogromne podziękowania zasługuje również grupa niezawodnych nauczycieli-wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcili swój wolny czas i opiekowali się naszymi uczniami podczas zbiórki, a są nimi: Marzena Wesołowska, Karolina Pasternak, Wojciech Płóciennik, Bożena Gradzik, Anna Jabłońska, Agnieszka Śmiech, Aneta Łukasik, Iwona Sobik, Anna Karpińska, Aleksandra Łukasik, Irmina Szymczyk, Arleta Stępień, Aleksandra Kłuskiewicz, Małgorzata Władna, Anita Szczubiał, Ilona Pyrz, Anna Zapart, Magdalena Lechowska-Brych, Agnieszka Ćwiertnia, Justyna Smulczyńska.

Składamy serdeczne podziękowania Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju za owocną współpracę oraz koordynatorom zbiórki żywności - Paniom: Justynie Ziębie, Beacie Smodrzewskiej.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim Tym, którzy przyłączyli się do akcji Wielkanocnej Zbiórki Żywności razem z wolontariuszami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie.

DOBRO POWRACA!

Organizatorzy akcji: Iwona Bąk, Justyna Smulczyńska, Anna Karpińska, Aleksandra Łukasik.

Autor: Justyna Smulczyńska; Foto: K. Pasternak, J. Smulczyńska, A. Śmiech, I. Pyrz, A. Karpińska, M. Lechowska -Brych