Sprzątanie Gminy - 25.04.2019r.

26 kwietnia 2019

W dniu 25.04.2019r. wychowankowie wszystkich grup wychowawczych naszego Ośrodka wzięli udział w akcji SPRZĄTANIE GMINY. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Idea rozumiana jest jako łańcuch działań, którego początkiem jest tworzenie odpadów, ich selektywna zbiórka i kończący ją recykling.

Dzięki sprzyjającej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Uczniowie zebrali głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonych miejscach.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji "Sprzątania gminy" wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

Autor: Janusz Paterek; Foto: Janusz Paterek