Bezpieczeństwo najważniejsze! - 24.04.2019r.

6 maja 2019

Dnia 24 kwietnia 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę do Buska-Zdroju w celu przypomnienia i utrwalenia zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Uczniowie doskonale pamiętali, że na wyjście ze szkoły należy ubrać kamizelki odblaskowe - tak też zrobili.

Na skrzyżowaniu czekali już na nich funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. Najpierw odbyła się krótka rozmowa na temat bezpieczeństwa. Policjantki przypomniały dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego. Uczniowie poznali miejsce przejścia dla pieszych, rozpoznawali znaczenie wybranych znaków drogowych oraz funkcjonowanie sygnalizatora świetlnego. Prowadzące spotkanie opowiedziały, jak należy zachowywać się na drodze. Przypomniały jaki kolor sygnalizatora zezwala na przejście na drugą stronę ulicy i w jakim miejscu mogą to robić.

Dla utrwalenia wiedzy, dzieci pod czujnym okiem pani Policjantki ćwiczyły umiejętność prawidłowego i bezpiecznego przejścia na drugą stronę ulicy w praktyce. Z zadaniem poradziły sobie znakomicie. Dzieci dostały od Policjantek odblaskowe opaski. Mundurowe apelowały, aby używać ich po zapadnięciu zmroku.W podziękowaniu za wspaniałą lekcję bezpieczeństwa uczniowie wręczyły funkcjonariuszom podziękowanie.

Wycieczka utrwaliła wiedzę dzieci na temat ważnego dla wszystkich bezpieczeństwa.

Autor: Iwona Sobik; Foto: Iwona Sobik