Akademia z okazji Święta Niepodległości - 07.11.2019r.

16 listopada 2019

Dnia 7 listopada 2019 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akademię rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego przez społeczność szkolną. Następnie uczniowie, w montażu słowno-muzycznym, w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przybliżyli zebranym sylwetki wybitnych Polaków walczących o niepodległość kraju oraz ważne wydarzenia z przeszłości. Utwory muzyczne, odświętne stroje oraz dekoracja oddawały nastrój tego wielkiego wydarzenia, a przedstawienie skłaniało do zadumy i refleksji nad dziejami naszego narodu. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Autor: Agnieszka Gronostaj; Foto: Agnieszka Gronostaj