Warsztaty dla rodziców - 14.02.2019r.

19 lutego 2020

W dniu 14 lutego 2020 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie zorganizowane zostało spotkanie dla rodziców uczniów z dr Anną Prokopiak - pedagogiem specjalnym pracującym w Katedrze Psychopedagogiki Specjalnej i Socjopedagogiki Specjalnej na UMCS w Lublinie.

Dr Anna Prokopiak jest specjalistą w zakresie wychowania i nauczania osób z niepełnosprawnością intelektualną, z autyzmem. W jej dorobku zawodowym istnieje wiele publikacji dotyczących funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Tematem spotkania były problemy wieku dorastania, dylematy rodziców jak postępować z dzieckiem w tym trudnym dla niego okresie. Rodzice mieli również okazję skorzystać z indywidualnych konsultacji w sprawie swoich dzieci.

Mamy nadzieję, że spotkanie z dr Anną Prokopiak poszerzyło wiedzę rodziców na temat funkcjonowania ich dzieci na kolejnych etapach życia, przyczyni się do lepszego zrozumienia zachowań dzieci w związku z procesami zachodzącymi w okresie dorastania i pomoże rodzicom wybrać właściwy kierunek oddziaływań na dziecko.

Autor: Barbara Foryś; Foto: Barbara Foryś