Wielki sukces w ogólnopolskim konkursie "Szkolne przygody Gangu Słodziaków" - luty 2020

19 lutego 2020

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wzięli udział w II edycji konkursu "Szkolne przygody Gangu Słodziaków" zorganizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu było zaszczepienie w dzieciach pasji do czytania oraz uwrażliwienie ich na kwestie ekologiczne.

Nasza szkoła otrzymała bezpłatny zestaw książek, maskotek, materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które motywowały uczniów do codziennego czytania. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz stworzenie Pracy Konkursowej - Magicznego Drzewa Słodziaków. Podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wychowawczynie klas I-III oraz pani bibliotekarka rozpoczęły czytanie przygód gangu Słodziaków. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali przygód bohaterów. Centralnym elementem dekoracji było Magiczne Drzewo Słodziaków - wykonane z elementów nadających się do recyklingu.

Dzień ogłoszenia wyników okazał się dla nas wyjątkowo szczęśliwy, znaleźliśmy się w gronie WYRÓŻNIONYCH!!! Tym bardziej byliśmy dumni, że konkursie wzięło udział aż 3480 klas z 2239 Szkół Podstawowych z całej Polski.

Jeszcze szczęśliwszy był dzień, w którym wręczono uczniom dyplomy z gratulacjami od organizatora konkursu oraz słodziakowe zestawy nagród, w skład których weszły: książka pt. Zamieszanie na Leśnej Polanie, czyli kolejne przygody gangu Słodziaków z opowiadaniami Renaty Piątkowskiej, zestaw długopisów z wizerunkami Słodziaków, słodziakowa broszurka o tematyce ekologicznej oraz maskotka Słodziaka juniora.

Już nie możemy się doczekać III edycji konkursu!

Autor: Iwona Sobik; Foto: Iwona Sobik, Anita Szczubiał

• Powiększ zdjęcie warsztaty