Szkolny Turniej Warcabowy - 18-20.02.2020r.

28 lutego 2020

Turniej warcabowy o tytuł "Najlepszej Warcabistki" i "Najlepszego Warcabisty" od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży naszego Ośrodka, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Głównymi celami turnieju są: popularyzacja gry w warcaby, rozwijanie zainteresowań uczniów, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wyłonienie reprezentacji na Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Warcabach.

Ze względu na dużą liczbę uczniów zainteresowanych grą w warcaby, turniej został przeprowadzony w dwóch terminach i podzielony na 4 kategorie. Turniej o tytuł Najlepszego Warcabisty i Najlepszej Warcabistki w kategoriach chłopcy starsi i dziewczęta starsze odbył się 18.02.2020, a turniej o tytuł Najlepszego Warcabisty i Najlepszej Warcabistki w kategoriach chłopcy młodsi i dziewczęta młodsze odbył się 20.02.2020r.

W turnieju wzięło udział 31 uczniów:

• w kategorii chłopcy starsi wzięło udział 10 chłopców (3 uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia, 7 uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy),
  • w kategorii dziewczynki starsze wzięło udział 11 dziewczynek (7 uczennic z Branżowej Szkoły I Stopnia, 4 uczennice ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy ),
  • w kategorii chłopcy młodsi wzięło udział 6 chłopców (uczniowie Szkoły Podstawowej),
  • w kategorii dziewczynki młodsze wzięło udział 4 dziewczynki (uczennice Szkoły Podstawowej).

Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" w każdej z kategorii.

Tytuł Najlepszej Warcabistki w kategorii dziewczynki młodsze zdobyła Klaudia - uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej zaś w kategorii dziewczynki starsze tytuł Najlepszej Warcabistki zdobyła Natalia - uczennica kl. IIC BSIS.

Tytuł Najlepszego Warcabisty w kategorii chłopcy młodsi wywalczył Sebastian - uczeń kl. IV Szkoły Podstawowej, natomiast tytuł Najlepszego Warcabisty w kategorii chłopcy starsi wywalczył  Mateusz - uczeń kl. I SPdP.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy Najlepszych Warcabistów i nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatorów Turnieju, zaś pozostali uczestnicy - symboliczne upominki.

Jak zwykle Turniej dostarczył uczniom wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

Autor: Ilona Pyrz; Foto: Małgorzata Władna