Wyjazd do BSCK w Busku Zdroju na spektakle "Kot w butach" i "Chłopcy z Placu Broni" - 24.02.2020r.

3 marca 2020

Dnia 24 lutego 2020 roku uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w spektaklach zaprezentowanych w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju przez aktorów wrocławskiego teatru "Aczemu". Młodsi uczniowie świetnie bawili się przy spektaklu "Kot w butach", starsi natomiast obejrzeli wzruszającą opowieść pt. "Chłopcy z Placu Broni".

"Kot w butach" to historia o mądrym i sprytnym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces. Kot przekonał nas, że inteligencja, bystrość umysłu i wiara w siebie znaczą więcej niż bezwzględna siła, czy podstępna moc. "Chłopcy z Placu Broni" to historia o magii dzieciństwa, sile marzeń i drodze ku dorosłości. Poznaliśmy postać Ernesta Nemeczka, chłopca, który w obronie własnych przekonań poświęcił to, co najcenniejsze - życie. Uczniowie z uwagą obejrzeli spektakl i mamy nadzieję, że dla nich takie wartości, jak przyjaźń, lojalność, honor, patriotyzm będą tak samo ważne jak dla bohaterów sztuki.

Spektakle dostarczyły uczniom wiele pozytywnych emocji. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Autor: Barbara Foryś, Iwona Sobik