Rozważania wielkopostne - kwiecień 2020

14 kwietnia 2020

Przed około 6 tygodni przed świętami Wielkanocnymi w Kościele katolickim obowiązuje post, a jednocześnie jest to czas przygotowujący nas do Wielkanocy. Wiąże się z nim także wiele symboli, zwyczajów i nabożeństw.

Wielki Post to także okres, kiedy wierni nie powinni uczestniczyć w zabawach, dyskotekach i hucznych balach, a raczej szukać wyciszenia i uczestniczyć w wielkopostnej zadumie. To zatrzymanie wielkopostne jest okazją do odnalezienia drogi i nabranie sił do dalszej podróży życia. "Wszystko ma swój czas, jest czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów". Wielki Post jest okazją, aby przypomnieć sobie, że to jednak nikt inny tylko Bóg jest szczodrym dawcą czasu.

Aby uczniowie mogli się w pełni przygotować również duchowo do Świąt, w naszym Ośrodku uczniowie mogli zapoznać się z prezentacją skłaniającą do refleksji nad życiem i samodoskonaleniem.

Autor: Ewelina Wiśniewska, Monika Zych