Program edukacyjny dla uczniów gimnazjum pn. "Lubella inspiruje i edukuje" - 25.10.2016r.

26 października 2016

Dnia 25 października 2016 roku uczniowie klasy Ia gimnazjum wspólnie ze swoją wychowawczynią - panią Małgosią przygotowali posiłek w ramach programu edukacyjnego dla uczniów gimnazjum pn. "Lubella inspiruje i edukuje".

Celem niniejszego programu jest:

• propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej dobrych nawyków związanych z prawidłową dietą komponowaną w oparciu o produkty zbożowe,
  • zaznajomienie uczestników z zasadami zdrowego odżywiania,
  • zwrócenie uwagi rodziców na wpływ diety na zdrowie dziecka,
  • przekazywanie treści edukacyjnych poprzez zabawę.

W ramach przeprowadzonego cyklu zajęć uczeń będzie potrafił:

• komponować urozmaicone posiłki, których bazę stanowią produkty zbożowe,
  • wymienić przykłady dań z wykorzystaniem produktów zbożowych,
  • samodzielnie przygotować potrawę.

Wspólne gotowanie to nie tylko ważna, praktyczna umiejętność, ale także przyjemność. Szczególnie jeśli odbywa się w gronie przyjaciół, a przy okazji pozwala utrwalić zasady zdrowego odżywiania.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak przygotowywać smaczne, pożywne, bogate w składniki odżywcze i urozmaicone posiłki. Mieli okazję przekonać się, jak dużo możliwości w kuchni dają produkty zbożowe i jak wiele korzyści wynika z włączania ich w codzienną dietę.

Dobrym pomysłem na rozpoczęcie przygody w kuchni są dania z makaronu, mąki lub płatków. Te składniki, będące podstawą naszych przepisów, można łączyć z wieloma produktami, wydobywając niesamowity smak i aromat różnorodnych potraw. Jednocześnie należy pamiętać, że makaron może być podawany nie tylko na obiad, ale także pełni rolę pożywnego drugiego śniadania, czy przekąski. Płatki natomiast będą doskonałą bazą do śniadania, ale także ciekawych przekąsek, czy deserów. Produkty zbożowe są bogatym w niezbędne składniki odżywcze źródłem energii i dobrego samopoczucia.

Autor: Małgorzata Władna

Galeria

• Powiększ zdjęcie W trakcie przygotowywania makaronowej zapiekanki z mięsem i warzywami przez uczniów