Nabór na rok szkolny 2018/2019

• Regulamin przyjmowania uczniów do szkół - zobacz
  • Karta zgłoszenia ucznia oraz wniosek do Dyrektora o przyjęcie do Szkoły Podstawowej w Broninie - zobacz
  • Karta zgłoszenia ucznia oraz wniosek do Dyrektora o przyjęcie do Gimnazjum w Broninie - zobacz
  • Karta zgłoszenia ucznia oraz wniosek do Dyrektora o przyjęcie do Branżowej Szkoły I Stopnia / Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Broninie (osoby niepełnoletnie) - zobacz
  • Karta zgłoszenia ucznia oraz wniosek do Dyrektora o przyjęcie do Branżowej Szkoły I Stopnia / Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Broninie (osoby pełnoletnie) - zobacz
  • Karta zgłoszenia ucznia oraz wniosek do Dyrektora o przyjęcie do Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Broninie - zobacz

Rekrutację do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych przeprowadza komisja rekrutacyjna, której przewodniczącym jest Wicedyrektor SOSW do Spraw Edukacji.

1. wniosek rodziców/prawnych opiekunów o przyjęcie do szkoły,
  2. karta zgłoszenia,
  3. aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną (oryginał),
  4. zaświadczenie o spełnieniu obowiązku przygotowania przedszkolnego (dotyczy dzieci przyjmowanych do klasy I Szkoły Podstawowej),
  5. świadectwo ukończenia klasy programowo niższej szkoły tego samego typu, opinia wychowawcy klasy oraz odpis arkusza ocen wydany przez szkołę, z której uczeń odszedł (dotyczy uczniów przyjmowanych do pozostałych klas).

2. inne informacje, m.in. o stanie zdrowia,
  3. odpis aktu urodzenia (do wglądu),
  4. orzeczenie o niepełnosprawności (jeżeli dziecko posiada),
  5. poświadczenie miejsca zamieszkania.

Uczeń ubiegający się o przyjęcie do SOSW składa wniosek w Starostwie Powiatowym z prośbą o skierowanie do Ośrodka. Do wniosku należy dołączyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

1. wniosek rodziców/prawnych opiekunów o przyjęcie do szkoły,
  2. karta zgłoszenia,
  4. świadectwo ukończenia szkoły podstawowej (oryginał),
  5. zaświadczenie OKE o wynikach sprawdzianu szóstoklasisty (oryginał) - dotyczy uczniów, którzy pisali sprawdzian,
  6. świadectwo ukończenia klasy programowo niższej szkoły tego samego typu oraz odpis arkusza ocen wydany przez szkołę, z której uczeń odszedł (dotyczy uczniów przyjmowanych do pozostałych klas).

5. orzeczenie o niepełnosprawności (jeżeli uczeń posiada),
  6. poświadczenie miejsca zamieszkania.

Uczeń ubiegający się o przyjęcie do SOSW składa wniosek w Starostwie Powiatowym z prośbą o skierowanie do Ośrodka. Do wniosku należy dołączyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA / ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Ośrodek prowadzi nabór kandydatów do Branżowej Szkoły I stopnia / Zasadniczej Szkoły Zawodowej na kierunki:

•  piekarz,
  •  cukiernik,
  •  kucharz,
  •  mechanik pojazdów samochodowych,
  •  pracownik pomocniczy obsługi hotelowej,
  •  mechanik-monter maszyn i urządzeń,
  •  ślusarz,
  •  monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,
  •  murarz-tynkarz.

1. wniosek o przyjęcie do szkoły wraz z kartą zgłoszenia,
  2. aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną (oryginał),
  3. świadectwo ukończenia gimnazjum (oryginał),
  4. zaświadczenie OKE o wynikach egzaminu gimnazjalnego (oryginał),
  5. zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie.

4. odpis aktu urodzenia (do wglądu),
  5. orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności (jeżeli uczeń posiada),
  6. poświadczenie miejsca zamieszkania.

Absolwent gimnazjum ubiegający się o przyjęcie do SOSW składa wniosek w Starostwie Powiatowym z prośbą o skierowanie do Ośrodka. Do wniosku należy dołączyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

1. wniosek o przyjęcie do szkoły wraz z kartą zgłoszenia,
  3. świadectwo ukończenia gimnazjum (oryginał),
  4. zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w SSPdP.

4. odpis aktu urodzenia (do wglądu),
  6. poświadczenie o miejscu zamieszkania.