W szkolnej bibliotece

Klasa I i II Szkoły Podstawowej w szkolnej bibliotece

W dniu 26.11.2015r. roku odbyła się lekcja biblioteczna pod hasłem „Przyjaciółka Biblioteka” w ramach realizowanego w naszej szkole programu ministerialnego „Książki naszych marzeń”Głównym celem naszego spotkania było poznanie pracy biblioteki, zachęcenie do korzystania z niej, zapoznanie z regulaminem szkolnej biblioteki.

Pani Dyrektor Iwona Bąk opowiedziała uczniom klasy I i II - Mateuszowi, Damianowi i Jakubowi o tym:

• jakim miejscem jest biblioteka,
  • do czego służy biblioteka,
  • jakie panują w niej zasady i czy warto się z nią zaprzyjaźnić.

Na spotkanie z panią z biblioteki uczniowie przygotowali ilustracje do przeczytanej na zajęciach edukacyjnych przez wychowawcę klasy Panią Agnieszkę Bucką książki Kornela Makuszyńskiego pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Z prac plastycznych została wykonana w bibliotece gazetka tematyczna zachęcająca do przeczytania książki.

Na zakończenie spotkania, dzieci wypożyczyły kolejne części „Przygód  Koziołka Matołka”, które to zabrali do swoich domów, żeby przeczytać je wspólnie z rodzicami.

Uczniowie obiecali regularnie odwiedzać bibliotekę i SZANOWAĆ KSIĄŻKI.

Autor: Agnieszka Bucka

• Powiększ zdjęcie Uczniowie oglądają książki w szkolnej bibliotece

Uczniowie oglądają książki w szkolnej bibliotece

• Powiększ zdjęcie Uczniowie oglądają książki w szkolnej bibliotece