Ferie z książką

„Ferie z książką” to akcja promująca czytelnictwo wśród najmłodszych czytelników oraz ich rodziców. W ramach akcji zorganizowano wystawę nowo zakupionych baśni, tomików wierszy, opowiadań. Każdy z uczniów mógł sięgnąć po interesującą go pozycję. Podczas przerw i zajęć opiekuńczo-wychowawczych rozwijających umiejętność spędzania wolnego czasu rozbrzmiewały „Wesołe poczytajki”. Nauczyciele czytali fragmenty książek, zachęcając dzieci i młodzież do ciekawej lektury podczas zbliżających się dni wolnych. Wszyscy uczniowie wypożyczyli na okres ferii zimowych interesujące ich pozycje książkowe, a rodziców zachęcaliśmy do głośnego czytania swoim dzieciom. W ramach podsumowania akcji został ogłoszony konkurs plastyczny na ilustrację do przeczytanej książki pn. „Niezapomniana bajka”, wykonaną wspólnie przez dzieci i ich rodziców.

Autor: Aleksandra Kłuskiewicz

• Powiększ zdjęcie Nauczycielka czyta uczniom książkę w czasie zajęć opiekuńczo wychowawczych

Nauczycielka czyta uczniom książkę w czasie zajęć opiekuńczo wychowawczych

• Powiększ zdjęcie Uczennica ogląda książkę z bajkami