Udział w Ogólnopolskim Projekcje Katechetycznym - rok szkolny 2023/2024

21 czerwca 2024

Ogólnopolski Projekt Katechetyczny „W DOROSŁE ŻYCIE Z BOGIEM” dla uczniów Szkół Ponadpodstawowych.

Projekt realizowany przez p. Ewelinę Wiśniewską i p. Monikę Zych w klasach: II i II Branżowej Szkoły I Stopnia.

W roku szkolnym 2023/2024 zostały zrealizowane następujące zadania tj.:

1. „Święci z sąsiedztwa”-zorganizowano wycieczkę śladami Jana Pawła II do Wadowic i Krakowa-Łagiewnik.

2. „Miłosierdzie Boże w duszy mojej” – zapoznano uczniów z fragmentami Dzienniczka św. Siostry Faustyny oraz wyeksponowano niektóre z nich pismem ozdobnym (kaligrafią) na gazetce szkolnej.

3. „Kreatywny katecheta” – przeprowadzono ciekawą katechezę z zastosowaniem narzędzi TIK i tablicy interaktywnej.

4. „Trzeba zdecydować się zostać świętym!” - omówienie świadectwa życia Rodziny Ulmów w oparciu o słowa Ks. Franciszka Blachnickiego- „Trzeba świętych ściągnąć z obłoków i uczynić z nich ideał powszedni, normalny, dla wierzących”.

5. „Święte od poczęcia” - przeprowadzenie zajęć o tematyce pro life w kontekście beatyfikacji Rodziny Ulmów.

6. „Święci z sąsiedztwa” - poznanie historii życia lub pielgrzymka do miejsca pochodzenia/ działania błogosławionego/ świętego bądź kandydata na ołtarze związanego w sposób szczególny z regionem w którym znajduje się szkoła.

7. „Jan Paweł II. Cywilizacja życia” - zorganizowanie dnia papieskiego w dowolnej formie.

8. „Skarbiec modlitwy” - przygotowanie słoika z tekstami modlitw, którymi klasa będzie się modlić .

Autor: Monika Zych.Ewelina Wiśniewska