Akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" - 08.03.2022r.

9 marca 2022

Dnia 8 marca 2022 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie odbyła się akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali gazetkę ścienną oraz akademię upamiętniającą żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego.

W bogatym materiale faktograficznym, przeplatanym przepiękną poezją i wzruszającymi pieśniami patriotycznymi, przypomniano zebranym tragiczne losy bohaterów Polski poległych i pomordowanych przez władze komunistyczne. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Akademię przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej, BSIS i SPdP pod opieką pań: Agnieszki Gronostaj, Arlety Sadło-Paterek, Anny Jabłońskiej i Agnieszki Śmiech.

Autor: Anna Jabłońska; Foto: Arleta Sadło-Paterek