"Sprzątamy dla Polski" - 22.04.2022r.

2 maja 2022

Międzynarodowy Dzień Ziemi to czas, gdy kwestie ekologii i klimatu naszej planety są człowiekowi szczególnie bliskie. Dzieci i młodzież Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy Dla Polski", która objęta została honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Celem wydarzenia było promowanie międzypokoleniowej odpowiedzialności obywatelskiej, w tym zwłaszcza w wymiarze odpowiedzialności i świadomości ekologicznej.

Dnia 22 kwietnia 2022 r. uczniowie naszego Ośrodka wraz z opiekunami, zaopatrzeni w rękawiczki i worki udali się w pobliskie tereny zielone, aby uprzątnąć zalegające tam śmieci. Pogoda sprzyjała, było ciepło, chwilami słonecznie. Wszyscy z radością wzięli się do pracy. Zaangażowanie dzieci i młodzieży było ogromne, bardzo chętnie i sprawnie uporządkowali wyznaczony teren.

Ilość śmieci: butelek, puszek, kartonów, worków foliowych, papierów wyrzucanych do lasu, na pole czy łąkę jest zatrważająca. Poprzez piątkową akcję młodzi ludzie chcieli pokazać jak bardzo powinniśmy zwracać uwagę na postawę odpowiedzialności za nasz wspólny dom - Planetę Ziemię.

Autor: Monika Kozłowska; Foto: M. Kozłowska