Dziewiąty Papieski Przełajowy Bieg Integracyjny Kielce 21 września 2022r.

21 września 2022

W środę 21.09.2022r. na wzgórzu Karczówka w Kielcach wychowankowie naszego Ośrodka po dwóch latach ograniczeń związanych z pandemią ponownie wzięli udział w IX Papieskim Przełajowym Biegu Integracyjnym, zorganizowanym przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „SPRAWNI – RAZEM”.

Imprezie przyświecają następujące cele: uczczenie wizyty papieża Jana Pawła II w Kielcach, popularyzacja spacerów i biegów rekreacyjnych wśród młodzieży niepełnosprawnej jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wdrażanie do przestrzegania sportowej dyscypliny i zasad fair play.

Impreza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje. Z roku na rok zwiększa się liczba zawodników, która zjeżdża się z całego województwa świętokrzyskiego. Także i wychowankowie naszego Ośrodka z utęsknieniem czekają na udział w tym sportowym wydarzeniu, któremu zawsze towarzyszy przemiła atmosfera.

W zmaganiach lekkoatletycznych wzięło udział 21 naszych uczniów ze Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Uczestnicy mieli do pokonania TRASĘ II: Rajd Górniczym Szlakiem na dystansie ok 2000m - przejście turystyczne wraz z przewodnikiem po trasie edukacyjnej ścieżki geologiczno-kruszcowo-górniczej. Na trasie turystycznej aż 21 naszych wychowanków pokonało trudną, ale jakże piękną trasę górniczą na terenach wzgórza Karczówka przełamując swoje słabości. Na mecie wszyscy uczestnicy rajdu zostali udekorowani medalami z wizerunkiem papieża Jana Pawła II. Podczas oczekiwania na wyniki zawodnicy odpoczywali konsumując słodki poczęstunek zapewniony przez organizatorów. Ponadto otrzymali pompony na nos i receptę na dobry humor.

Autor: Małgorzata Władna, Ilona Pyrz