"Mam Haka Na Raka" - 26.10.2022r.

2 listopada 2022

W dniu 26 października 2022 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Broninie z inicjatywy Stowarzyszenia "Razem Dzieciom", odbyło się spotkanie profilaktyczne związane z "X Marszem Różowej Wstążeczki". Naszymi gośćmi były: przedstawicielka Świętokrzyskiego Centrum Onkologii - pani Katarzyna Majka oraz pani Bogusława Majcherczak – radna powiatu buskiego oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Razem Dzieciom.

Podczas wykładu młodzież została zapoznana z najważniejszymi zagadnieniami związanymi z profilaktyką nowotworową. Pani onkolog zwróciła szczególną uwagę na powagę badań, które każda kobieta powinna wykonywać: mammografia oraz cytologia. Młodzież z uwagą wysłuchała prelekcji, która odbyła się w ramach programu ogólnopolskiego „Mam Haka Na Raka”. Głównym zadaniem postawionym przed uczniami jest teraz propagowanie aktywności prozdrowotnych wśród najbliższych.

Autor: Kinga Galant, Aneta Łukasik; Foto: Aneta Poniewierska, Kinga Galant