Dzień Edukacji Narodowej w SOSW w Broninie -13.10.2023r.

16 października 2023

14 października 1773 roku Sejm powołał Komisję Edukacji Narodowej. Dla upamiętnienia tego wydarzenia co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty.

Tegoroczne obchody tego święta przypadły w naszym Ośrodku na dzień 13 października 2023 roku.

Młodzi artyści - Klaudia Jędrzejowska, Wiktoria Łabuz, Iwona Lubas, Dawid Pacholec, Izabela Boroń, Małgorzata Polak - piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Po występie uczniów, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Rafał Boroń na ręce Dyrektora Ośrodka Pana Konrada Ładowskiego, podarował kosz słodkości dla całej społeczności szkolnej oraz serdecznie podziękował za zaangażowanie, życzliwość, wysiłek włożony w naukę dzieci. Jednocześnie życzył samych radości i sukcesów, spełnienia marzeń, realizacji wszystkich wymarzonych celów i tego, by podejmowany trud zawsze był źródłem satysfakcji.

Na zakończenie apelu głos zabrał  Dyrektor Konrad Ładowski, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Apel przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli: Arlety Sadło-Paterek, Agnieszki Śmiech, Anny Jabłońskiej, Moniki Zych i Moniki Kozłowskiej.

Autor: Anna Jabłońska; Foto: A. Jabłońska