Raper Mirek "Kolah" Kolczyk z programem Antymina w naszym Ośrodku - 07.11.2023r.

7 listopada 2023

Serdecznie dziękujemy Fundacji Służąc Życiu ul. Dworcowa 15A, 86-200 Chełmno za możliwość realizacji programu profilaktyki uzależnień „Antymina” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie dnia 7 listopada 2023 roku. Realizacja Artystycznego Programu Profilaktyki Uzależnień „Antymina” – autorstwa Mirosława Kolczyka „Kolah”, skierowana była do uczniów klas od IV- do VIII Szkoły Podstawowej oraz uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia i Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Program ten skutecznie integruje elementy edukacyjne z artystycznymi, co sprawia, że przekaz staje się atrakcyjny i przystępny dla młodzieży. Raper, Mirosław Kolczyk dzięki swojemu doświadczeniu życiowemu i talentowi muzycznemu, potrafił przekazać istotne informacje na temat uzależnień w sposób autentyczny i zrozumiały. Jego historia i teksty piosenek były inspirujące i mobilizujące uczniów do refleksji nad własnymi wyborami życiowymi. Wrażenia młodzieży po spotkaniu z Mirosławem Kolczykiem były bardzo pozytywne. Artysta potrafił nawiązać kontakt z uczniami, dostosowując się do ich języka i doświadczeń życiowych. Dzięki temu przekaz stał się bliski odbiorcom, co sprzyjało skuteczności jego działań profilaktycznych.

Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina” – autorstwa Mirosława Kolczyka „ Kolah” jest wartościowym narzędziem edukacyjnym, który skutecznie dociera do młodzieży, angażując ich uwagę i stwarzając przestrzeń do refleksji nad własnym życiem oraz konsekwencjami związanymi z uzależnieniami.

Organizatorzy spotkania:

Ewelina Wiśniewska i Monika Zych