"Balladyna" w wykonaniu licealistów - 28.05.2018r.

12 czerwca 2018

W dniu 28 maja 2018 roku uczniowie Gimnazjum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej mieli przyjemność obejrzeć spektakl "Balladyna" w wykonaniu Szkolnego Teatru "Hades" przy I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju.

"Balladyna" to najpopularniejszy dramat Juliusza Słowackiego, w którym autor dotyka kluczowych zagadnień: miłości, zbrodni i władzy. Uczniowie buskiego liceum brawurowo zagrali swoje role, rozśmieszając swoją widownię, to znów wprowadzając dreszczyk emocji. Ogromne wrażenie zrobiła na nas scenografia, kostiumy oraz muzyka i efekty specjalne. Podziwiamy trud jaki został włożony w wykonanie tego znakomitego spektaklu.

Serdecznie dziękujemy Pani Jolancie Łukasik, za zaproszenie oraz życzliwe przyjęcie naszych uczniów.

Autor: Anna Grosicka; Foto: Anna Grosicka