Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego - wrzesień 2018

19 września 2018

Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym. Obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tą rocznicą podczas tegorocznego Narodowego Czytania lekturą było ostatnie dzieło Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie".

Nasz Ośrodek po raz kolejny wziął udział w ogólnopolskiej akcji, której głównym celem jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

Uczniowie, po krótkim przypomnieniu sylwetki Stefana Żeromskiego, wysłuchali fragmenty "Przedwiośnia" oraz obejrzeli ekranizację tej lektury w reżyserii Filipa Bajona.

Mamy nadzieję, że Narodowe Czytanie wpłynie pozytywnie na rozwój zainteresowań czytelniczych i pogłębi świadomość narodową Polaków, a naszych uczniów zachęci do czytania nie tylko fragmentów, lecz całych powieści.

Akcję zorganizowali: K. Ładowski, A. Grosicka, I. Sobik.

Autor: Anna Grosicka; Foto: A. Grosicka