Międzynarodowy Dzień Życzliwości - 23.11.2018r.

27 listopada 2018

Od 19.11. do 23.11. 2018r. realizowaliśmy w Ośrodku Program "Przyjacielembądź" pod hasłem ŻYCZLIWOŚĆ, dobroć… . Właśnie 21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości.

W życiu kierujemy się wieloma wartościami, bo bez nich człowiek nie byłby w pełni człowiekiem zasługującym na takie miano. Nauczanie dzieci wartości jest jednym z najważniejszych działań rodziców, szkoły. Mocny system wartości to skuteczne narzędzie życiowego sukcesu, a zarazem obrona przed wieloma błędnymi wyborami i złymi wpływami z zewnątrz.

W tej hierarchii wartości "życzliwość" zasługuje na szczególna uwagę. Kojarzy się z pogodnym, dobrym człowiekiem, gotowym do niesienia pomocy, wrażliwym na krzywdę innych ludzi, także zwierząt. Przypomnieliśmy wszystkim co to takiego jest życzliwość, jak zachowuje się człowiek życzliwy, zwróciliśmy uwagę na życzliwość w rodzinie, życzliwość koleżeńską, sąsiedzką, życzliwość okazywaną obcym ludziom. Porozmawialiśmy o tym, jak ważna również w przyjaźni jest życzliwa postawa.

Autor: Barbara Foryś; Foto: Agnieszka Bucka

• Powiększ zdjęcie gazetka