Szkolny Turniej Warcabowy - 11-12.02.2019r.

25 lutego 2019
Z roku na rok Szkolny Turniej Warcabowy o tytuł Najlepszego Warcabisty i Najlepszej Warcabistki cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży naszego Ośrodka, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Głównym celem turnieju jest popularyzacja gry w warcaby, rozwijanie zainteresowań uczniów, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wyłonienie reprezentacji na Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Warcabach.

W tym roku, ze względu na dużą liczbę uczestników, turniej został podzielony na dwa dni, a gracze na 4 kategorie. W dniu 11.02.2019r. odbył się turniej o tytuł "Najlepszego Warcabisty" w kategoriach chłopcy starsi i młodsi, natomiast 12.02.2019r. odbył się turniej o tytuł "Najlepszej Warcabistki" w kategoriach dziewczynki starsze i młodsze.

W turnieju wzięło udział 32 uczniów:

• w kategorii chłopcy starsi - 14 chłopców (5 uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia, 6 uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, 3 uczniów z Gimnazjum),
  • w kategorii dziewczynki starsze - 14 dziewczynek (3 uczennice z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, 3 uczennice z Branżowej Szkoły I Stopnia, 7 uczennic ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy i 1 uczennica z Gimnazjum),
  • w kategorii chłopcy młodsi - 2 chłopców (uczniowie Szkoły Podstawowej),
  • w kategorii dziewczynki młodsze - 2 dziewczynki (uczennice Szkoły Podstawowej).

Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" w każdej z kategorii.

Tytuł "Najlepszej Warcabistki" w kategorii dziewczynki młodsze zdobyła Klaudia - uczennica kl. V Szkoły Podstawowej zaś w kategorii dziewczynki starsze tytuł "Najlepszej Warcabistki" zdobyła Natalia - uczennica kl. I BSI.

Tytuł "Najlepszego Warcabisty" w kategorii chłopcy młodsi wywalczył Sebastian - uczeń kl. III Szkoły Podstawowej, natomiast tytuł "Najlepszego Warcabisty" w kategorii chłopcy starsi wywalczył Krystian - uczeń kl. II BSIS.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy "Najlepszych Warcabistów" i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów turnieju, zaś pozostali uczestnicy symboliczne upominki.

Turniej przebiegał w miłej, pełnej emocji atmosferze, dostarczył wiele pozytywnych wrażeń.

Autor: Ilona Pyrz; Foto: Małgorzata Władna

• Powiększ zdjęcie wspólne zdjęcie