Program Edukacyjny w zakresie profilaktyki zakażeń HBV i HCV p.n. "Podstępne WZW"

6 lipca 2019

W roku szkolnym 2018/2019 nasz Ośrodek był uczestnikiem Programu Edukacyjnego w zakresie profilaktyki zakażeń HBV i HCV p.n. "Podstępne WZW". Nadrzędnym celem programu było upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B i C.

WZW typu B jest jedną z najczęstszych chorób zakaźnych na całym świecie, dlatego tak ważne jest podnoszenie poziomu wiedzy pozwalającej na rozpoznanie i unikanie sytuacji narażenia na zakażenia, podejmowanie działań profilaktycznych, a także rozpoznanie zakażenia oraz zapobieganie jego dalszemu rozprzestrzenianiu się.

Działania edukacyjne kierowane były do uczniów klasy II Branżowej Szkoły I Stopnia. Uczniowie uczestnicząc w programie poznali drogi i objawy zakażenia HBV i HCV. Dowiedzieli się, że najlepszym zabezpieczeniem przed HBV są szczepienia oraz jak leczyć przewlekłe WZW typu B i C.

Autor: Anna Wirecka