Uczniowie naszego Ośrodka otrzymali laptopy!

4 czerwca 2020

Ośrodek realizuje projekt pn.: „Doposażenie jednostek oświatowych Powiatu Buskiego w sprzęt komputerowy niezbędny do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym” finansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotyczące realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej  w systemie kształcenia zdalnego”, w ramach którego najbardziej potrzebującym uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Broninie zostały nieodpłatnie użyczone laptopy do nauki zdalnej.

Zgodnie z opracowanym „Regulaminem użyczenia laptopa uczniom na okres nauczania zdalnego  w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Broninie” zamieszczonym na stronie www.sosw-bronina.edu.pl  do ubiegania się o użyczenie laptopa uprawniony był uczeń, który spełniał następujące warunki:

1. uczęszcza do szkół wchodzących w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie,
  2. pochodzi z rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, losowej lub zdrowotnej.

Na  tej podstawie  sześciorgu  najbardziej  potrzebującym uczniom udostępniono nieodpłatnie laptopy do nauki zdalnej. Czworo uczniów pochodzi z terenów wiejskich, natomiast dwoje pochodzi z miasta. Wszystkie umowy zostały podpisane dnia 03.06.2020r. i również tego dnia wszystkie laptopy zostały przekazane dzieciom i ich rodzicom.

Użyczone laptopy w znaczący sposób ułatwią uczniom naukę na odległość, stanowić będą ogromną pomoc w zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności.

Autor: Małgorzata Witczak

• Powiększ zdjęcie 1