Konkurs Różańcowy 28.10.2021

30 października 2021

W naszym Ośrodku dnia 28 października 2021 r. odbyło się rozdanie nagród z racji corocznego „Konkursu Różańcowego”, który zorganizowały: pani Monika Zych, pani Ewelina Wiśniewska oraz pani Agnieszka Gronostaj.

W tegorocznym Konkursie wzięło udział 26 uczniów. Uczniowie mieli za zadanie wykonać różaniec z różnych materiałów. Do Konkursu zgłosili się uczniowie następujących szkół: Branżowa Szkoła I Stopnia – 2 uczniów, Szkoła Przysposabiająca do Pracy – 8 uczniów, Szkoła Podstawowa (L) - 9 uczniów oraz Szkoła Podstawowa (U) – 7 uczniów. W składzie jury byli: pan dyrektor Wiesław Waga, pani Aleksandra Łukasik oraz pan Grzegorz Zapart. Uczniowie wykonali swoje różańce z różnych materiałów m. in.:, z wełny, zakrętek, z kasztanów, z orzechów, dzikiej róży, koralików, materiałowych serduszek, kasztanów, żołędzi, ze śrubek, ze sztucznych kwiatów.

Hasłem Konkursu były słowa błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego - "Wszystko postawiłem na Maryję". Krótką biografię Prymasa Polski przybliżyła uczestnikom nauczycielka historii - pani Agnieszka Gronostaj. Ocenianie różańców poprzedziła pieśń „Soli Deo” wykonana przez uczennicę szkoły Podstawowej Izabelę Boroń. Podczas oceniania przez członków jury wykonanych różańców chętni uczniowie poprowadzili modlitwę różańcową z akompaniamentem gitarowym.

A oto wyniki Konkursu:

I MIEJSCE – Julia (SPdP)

II MIEJSCE – Agata (SPL)

III MIEJSCE – Wiktoria (SPdP)

Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy Konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Kochani! Gratulujemy! Serdecznie dziękujemy Wam za zaangażowanie i piękne różańce!

Autor: Ewelina Wiśniewska, Monika Zych, Agnieszka Gronostaj